دستگاه ارتش سوریه خانواده برنامه همراه

دستگاه: ارتش سوریه خانواده برنامه همراه سوریه سرباز نزدیکی

گت بلاگز اخبار اجتماعی مرتضوی گم نشده‌، بروند جلبش کنند

به رغم اینکه جمعه شب یکی از رسانه ها اعلام کرد که سعید مرتضوی در شهرری بازداشت شده است است ولی صبح روز بعد وزیر دادگستری در تصویر العمل به این خبر گفت: «طبق خب

مرتضوی گم نشده‌، بروند جلبش کنند

مرتضوی گم نشده ، بروند جلبش کنند

عبارات مهم : پرونده

به رغم اینکه جمعه شب یکی از رسانه ها اعلام کرد که سعید مرتضوی در شهرری بازداشت شده است است ولی صبح روز بعد وزیر دادگستری در تصویر العمل به این خبر گفت: «طبق خبری که به من دادند دستگیری مرتضوی در شهرری تایید نشده است و من این عنوان را تایید نمی کنم.» ماجرای مرتضوی از آنجا دوباره بر سر زبان ها افتاد که سخنگوی قوه قضائیه در حاشیه نشست دانشجویی در مشهد، راجع به آخرین اوضاع سعید مرتضوی گفت: «حکم جلبش صادر شده، ولی گیرش نیاورده اند، حالا نمی دانم چطور هست».

مرتضوی گم نشده‌، بروند جلبش کنند

بعد از گذشت چند روز از این خبر همسر سعید مرتضوی که پیش از این گفته بود: «مگر می شود از همسرم بی خبر باشم؟» نسبت به خبر بازداشت مرتضوی اظهار بی اطلاعی کرد. «آرمان» جهت بررسی اوضاع پرونده دادستان سابق پایتخت کشور عزیزمان ایران با سعید ایوبی، وکیل سعید مرتضوی به گفت وگو پرداخت. او اعتقاد است «مرتضوی حوادث 88 را سرکوب کرد و موکلش درگذشته خدمات زیادی داشته است». در ادامه این گفت وگو را می خوانید.

شما وکیل آقای مرتضوی در اعاده دادرسی بوده اید، گویا آقای مرتضوی متواری شده است اند. شما از ایشان خبر ندارید؟

خیر؛ بنده تنها در یک مورد وکیل آقای مرتضوی بودم و از ایشان خبری ندارم. ولی اجازه بدهید مطالبی را در مورد دادستان سابق پایتخت کشور عزیزمان ایران خدمت شما عرض کنم. آقای مرتضوی منشأ خدمات زیادی بوده اند و همه چیزش را پای نظام داد. مرتضوی آبروی خود را پای نظام داد. الان هم عکسش را در میدان ولیعصر راه اندازی کردند با عنوان تحت تعقیب! آقای مرتضوی خیلی خدمت کرد شما هم به خوبی از خدمات ایشان باخبر هستید.

به رغم اینکه جمعه شب یکی از رسانه ها اعلام کرد که سعید مرتضوی در شهرری بازداشت شده است است ولی صبح روز بعد وزیر دادگستری در تصویر العمل به این خبر گفت: «طبق خب

سوال من این هست، آقای مرتضوی شخصیتی نیست که مثل مردم عادی بتواند چندی خود را مخفی کند. او کجاست؟

همکاران شما که در حال حاضر قلم به دست گرفته اند و وجهه مرتضوی خدمتگزار را خراب می کنند و با آبرویش بازی می کنند، حسابشان با کرام الکاتبین هست. در شرایط فعلی انسان ها با «کرده» خراب نمی شوند، بلکه با «گفته» خراب می شوند. مرتضوی هم با گفته خراب شده؛ مرتضوی کاری نکرده است.

من می پرسم مرتضوی کجاست شما می فرمایید مرتضوی خدمت کرد. خوب بفرمایید چه خدمتی؟

مرتضوی بیش از هر فردی خدمت کرد. در مقام دادستانی که دادسرا را احیا کرد و در آن وقت عالی ترین مدیریت را انجام داد. بنده در آن وقت تحت امر آقای مرتضوی مشغول بودم. در تامین اجتماعی هم هیچ کدام از مدیران فعلی و قبلی به اندازه آقای مرتضوی خدمت نکردند. حال اگر صلاح این است که آقای مرتضوی اینگونه جواب خدمات خود را بگیرد، حتما مصلحتی در آن است.

مرتضوی گم نشده‌، بروند جلبش کنند

ایشان محکوم شده است اند. آیا جهت اجرای حکمشان خود را معرفی نمی کنند؟ مگر نه اینکه همه باید به قانون احترام بگذاریم؟

بحث معاونت در قتل غیرعمد در کهریزک اتهام آقای مرتضوی بود. در این مورد بنده مرحله اعاده دادرسی پرونده ایشان را برعهده داشتم که متاسفانه ظرف یک هفته قرار اعاده دادرسی رد شد. در کهریزک 3 نفر در یک شرایط فوت کردند. مرتضوی در رابطه با دو نفر از این عزیزان تبرئه شد. در رابطه با یکی از مقتولان محکوم شدند که این محکومیت بعد از رأی ابتدایی صادر شد.

به رغم اینکه جمعه شب یکی از رسانه ها اعلام کرد که سعید مرتضوی در شهرری بازداشت شده است است ولی صبح روز بعد وزیر دادگستری در تصویر العمل به این خبر گفت: «طبق خب

واقعیت آن است که پرونده آقای روح الامینی مشمول اعتبار امر مختومه بود. دادگاه و دادسرا باید در برابر درخواست آقای روح الامینی قرار موقوفی تعقیب صادر می کردند. ولی درکمال نابرابری با حکمی روبه رو هستیم که راحت ترین شرایط پیگیری در مورد آن رعایت نشده هست. بعدها قضاوت خواهد شد که مرتضوی به این نظام خدمت کرد یا نه. آقای مرتضوی حوادث 88 را سرکوب کرد. مرتضوی سال 88 فدای نظام شد. ولی امروز جهت اینکه همکاران عزیز شما خوراک خبری داشته باشند این پرونده را پیگیری می کنند.

شما خود را عضوی از جامعه حقوقی می دانید. به هر طریق قوه قضائیه، دادستان سابق خود را مجرم آشنا و محکوم کرده هست. مرتضوی هم خود دادستان بوده و همواره بر اجرایی شدن احکام دادگستری تاکید داشت. حالا آیا خودش به 2 سال حبسی که به آن محکوم شده، احترام نمی گذارد؟

مگر احکام قضائی درکشورمان کم داریم که به مرحله قطعی رسیده ولی اجرایی نشده است؟ آیا آن پرونده ها را رسانه ای نمی کنید؟ آیا زمانی که در خصوص تامین اجتماعی علیه مرتضوی رأی صادر نشده بود، روزنامه ها اطلاع رسانی می کردند؟ مگر حفظ آبروی مسلمان واجب نیست؟ آیا تبرئه شدن مرتضوی در تامین اجتماعی را منعکس نمی کنید و تنها به پرونده کهریزک چسبیده اید؟

مرتضوی گم نشده‌، بروند جلبش کنند

اجازه بدهید پرسش دیگری…

ببینید؛ فرد دلسوز در این نظام کم نداریم ولی زمانی که همین افراد چنین برخورد هایی را مشاهده می کنند، دلسرد می شوند.

پس به خاطر همین برخوردهایی که با ایشان صورت گرفته، مرتضوی خود را گم کرده؟

آقای مرتضوی گم نشده اند؛ بروند و ایشان را جلب کنند. آقای روح الامینی حکم جلب ایشان را بگیرند و جلبش کنند. این کارهای رسانه ای چیست؟

اما آقای اژه ای اعلام کرده اند که مرتضوی نیست. حتما ایشان را احضار کرده اند و مرتضوی خود را معرفی نکرده که آقای اژه ای چنین سخنی را به زبان آورده اند؛ که مرتضوی نیست.

از آقای اژه ای پرسش کنید.

شما به عنوان وکیل آقای مرتضوی از ایشان خبر ندارید؟

نه؛ مجددا می گویم خبر ندارم. نه، نه، من خبر ندارم.

آقای مرتضوی را احتمالا جهت اجرای حکم درخواست کردند ولی اعلام می شود مرتضوی نیست. در این شرایط نباید گفت متهم نیست؟

اولا براساس آخرین مصاحبه آقای مرتضوی ایشان احضاریه ای دریافت نکرده اند. دوما زمانی که متهم احضار می شود و بر فرض ایشان احضار شده است اند که بنده صحت و سقم این احضار را نه تایید و نه تکذیب می کنم، در این شرایط باید مرجع قضائی از طریق کفیل و وثیقه گذار اقدام به احضار متهم کند و متهم را ملزم به حضور کند و درکنار آن جلب هم می تواند صادر کند.

شما در جریان نیستید که کفیل یا وثیقه گذار در پرونده مرتضوی را خواسته اند یا نه؟

من در اصل پرونده کهریزک وکیل آقای مرتضوی نبودم ولی در پرونده اعاده دادرسی وکالت ایشان را برعهده داشتم و اطلاعی هم ندارم. کما اینکه فکر می کنیم آقای مرتضوی وکیل نداشتند و خودشان اقدام به دفاع از اتهامات کردند. در نتیجه بنده هیچ اطلاعی ندارم که آقای مرتضوی یا کفیل ایشان احضار شده است یا نه.

شما فرمودید پرونده کهریزک به اعتبار امر مختومه نباید مجددا پیگیری می شد، آیا ادعا می کنید که اعاده دادرسی درست نبوده؟

مدرک تازه یکی از دلایل اعاده دادرسی هست. یکی دیگر از موارد اعاده دادرسی بر خلاف قانون بودن رأی هست. از نظر من هم مجوز دادرسی مجدد در پرونده کهریزک بر خلاف قانون بوده و قانون پرونده کهریزک را مشمول اعتبار امر مختومه می داند و من نیز به همین علت درخواست اعاده دادرسی دادم. ابتدا پرونده به قم ارجاع شد در قم قاضی محترم از پیگیری خودداری کرد و بعد پرونده را به پایتخت کشور عزیزمان ایران ارجاع دادند و در شعبه دیوان اعاده دادرسی هم ظرف یک هفته درخواست رد شد.

خوب، درخواست اعاده دادرسی رد شده است و در حال حاضر باید حکم ایشان اعاده شود؛ آقای مرتضوی کجاست؟

برادر من، چه عرض کنم؟ زمانی که اطلاع ندارم چه بگویم. شما فکر می کنید چون من وکیل ایشان هستم، می دانم مرتضوی کجاست؟ خیر؛ بنده اطلاع ندارم.

آرمان

واژه های کلیدی: پرونده | کهریزک | سعید مرتضوی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz